Visegrad EU portals: EurActiv.sk | EurActiv.cz | EurActiv.hu | EurActiv.pl EuropskaUnia.sk

Archív článkov

z euractiv.sk

Lobing tabakových firiem ovplyvňuje tvorbu politiky EÚ, tvrdia vedci

Publikované 12.1.2010

Vedci tvrdia, že tabaková spoločnosť British American Tobacco sa spojila s niektorými spoločnostiami z iných odvetví a spoločne lobujú v Európskej únii za reformy, ktoré su často krát v rozpore s ochranou verejného zdravia. Čítajte ďalej.

Kodaň: Schizofrenická podnikateľská loby?

Publikované 14.12.2009

Zástupcovia priemyslu sa v Kodani správajú rozpoltene. Niektoré firmy a firemné združenia hovoria, že na zelených technológiách sa dá rásť a tvoriť zisk. Iné, najmä americké spoločnosti, však vnímajú emisné stropy ako bariéru pre podnikanie. Čítajte ďalej.

Na pneumatikách bude info o palivovej efektívnosti

Publikované 6.10.2009

Všetky typy pneumatík dovážané do EÚ budú musieť do troch rokov obsahovať na svojom povrchu nielen informáciu o rozmeroch, ale aj o palivovej efektívnosti, priľnavosti na mokrej vozovke a o hluku, ktorý vytvárajú počas jazdy. Kritici namietajú, že kritériá sú málo prísne a sú výsledkom pôsobenia gumárenskej loby. Čítajte ďalej.

G20 chce na daňové raje od marca 2010 uvaliť sankcie

Publikované 7.9.2009

Ministri financií a predstavitelia centrálnych bánk skupiny krajín G20 v sobotu dali daňovým rajom ultimátum, aby do marca 2010 začali spolupracovať, inak budú platiť sankcie. Čítajte ďalej.

Ekonóm: Klimatická politika EÚ je neefektívna

Publikované 7.9.2009

Európska únia riskuje, že sa jej klimatická legislatíva zmení na "výrazne zdeformovanú a nákladnú politiku", ak sa jej obsah a nástroje zásadne neprehodnotia, varuje popredný britský akademik z Oxfordskej univerzity. Upozorňuje, že súčasný stav je víťazstvom priemyselnej loby. Čítajte ďalej.

Bildt "sleduje" slovensko-maďarské vzťahy

Publikované 7.9.2009

Na okraj neformálneho stretnutia ministrov zahraničných vecí EÚ v Štokholme sa nezáväzne riešilo aj slovensko – maďarské napätie. Čítajte ďalej.

MMF: Slovensko musí racionalizovať výdavky

Publikované 7.9.2009

Slovensko by sa malo snažiť o návrat pod strop deficitu podľa maastrichtských kritérií do roku 2011. Medzinárodný menový fond vidí východisko v racionalizácii výdavkov, ktoré by mohlo dosiahnuť kombináciou zvýšenia daňových príjmov a obmedzením míňania. Čítajte ďalej.

Čínska tvár Google bude zakladať technologické "start-up" firmy

Publikované 7.9.2009

Kai-fu Li odchádza z postu riaditeľa čínskej pobočky spoločnosti Google a zakladá firmu, ktorá má financovať a pomáhať čínskym technologickým "start-up" firmám rozvíjať sa. Čítajte ďalej.

V Číne unikajú citlivé údaje o firmách z EÚ

Publikované 7.9.2009

Citlivé údaje, ktoré európske firmy poskytujú čínskym úradom v snahe získať patent alebo pri meraní environmentálnej záťaže, prenikajú medzi miestnu konkurenciu, tvrdí Obchodná komora EÚ v Číne. Čítajte ďalej.

Carlotta Besozzi: Švédi môžu zlepšiť slabú legislatívu EÚ

Publikované 7.9.2009

Európske antidiskriminačné návrhy sú príliš slabé pokiaľ ide o práva hendikepovaných, tvrdí predsedníčka Európskeho fóra zdravotného postihnutia (EDF) Carlotta Besozzi a vyzýva švédske predsedníctvo o viac iniciatív v tejto oblasti. Čítajte ďalej.

 
Pozrite si nasledujúce články. »
© 2003-2009 I-EUROPA, s.r.o.
Obsah tejto stránky je autorským dielom. Akékoľvek porušenie autorských práv zakladá občianskoprávnu a trestnoprávnu zodpovednosť protiprávne konajúcej osoby. Viac informácií je možné nájsť v sekcii Ochrana autorského práva. Design a spracovanie Backbone s.r.o.